Tepelný výmenník Solar Hybrid D-SHWT 18/35 - 30/42 kW

Neohodnotené
ZADARMOZADARMO
elektricky tepelny vymennik nwt hybrid bazen centrum
1 021,20 € 851 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
5.12.2023

Tepelný výmenník Solar Hybrid D-SHWT 18/35 - 30/42 kW umožňuje priame ohrievanie bazéna, vo výmenníku prúdia proti sebe primárny a sekundárny okruh, výhodou tohto výmenníka je, že na ohrev bazéna sa používa okrem klasického zdroja tepla aj alternatívny zdroj

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Tepelný výmenník Solar Hybrid D-SHWT 18/35 - 30/42 kW

Tepelný výmenník Solar Hybrid D-SHWT 18/35 - 30/42 kW umožňuje priamy ohrev bazéna. Vo výmenníku prúdia proti sebe primárny a sekundárny okruh. Výmenník má dva samostatné oddelené primárne okruhy. V prvom primárnom okruhu výmenníka je teplá voda, ktorá prichádza od kotla a v druhom primárnom okruhu voda zo solárneho ohrevu alebo tepelného čerpadla. V sekundárnom okruhu výmenníka  je voda z bazénu ktorá sa bude ohrievať.

Výhodou tohto výmenníka je, že na ohrev bazéna sa používa okrem klasického zdroja tepla aj alternatívny zdroj. Ich využitie je podľa potreby. Napríklad pri napustení bazénu na rýchlejší ohrev môže byť využitý kotol aj tepelené čerpadlo (alebo solár) a na udržiavanie teploty počas prevádzky už využívať iba alternatívny zdroj. Výhodou riešenia je, že nepotrebujete dva samostatné výmenníky.

 

Tepelný výmenník Solar Hybrid D-SHWT 18/35 - 30/42 kW

 

Tepelný výmenník Solar Hybrid D-SHWT 18/35 - 30/42 kW na celoročný ohrev

Tieto výmenníky sú navrhnuté špeciálne na zohrievanie vody v bazénoch tak, aby boli čo najefektívnejšie. Tepelné výmenníky ohrievajú vodu teplom, ktoré odoberú z vody, ktorá je zohriata iným zdrojom. To potom odovzdávajú chladnejšej vode z bazéna, ktorá prúdi cez výmenník. Výsledkom je teplejšia voda na kúpanie.  

Kam inštalovať tepelný výmenník

Tepelné výmenníky sa odporúčajú montovať do bazénového okruhu interiérových bazénov, pre exteriérové sú menej vhodné. Je to preto, že na svoje fungovanie vyžadujú zdroj tepla, napríklad, plynový kotol, ktorý by mal byť umiestnený v čo najkratšej vzdialenosti. Nedochádza tak k stratám tepla po ceste a dostáva sa do nich voda s čo najvyššou teplotou. Ak plánujete výmenník tepla použiť na ohrev vonkajšieho bazéna, vhodné je, aby išlo len o menší bazén s menším objemom vody.

Technické údaje:

 • Max. tlak na strane ohrevu: 10 bar
 • Max. tlak na strane bazénu: 3 bar
 • Prietok (priemer): 2/2 m3/h
 • Zmena tlaku (prim): 0,22 bar
 • Prietok (sekunder): 10 m3/h
 • Zmena tlaku (sekunder): 0,20 bar
 

Výkon SOLAR: 

 • 50°: 29 kW
 • 40°: 18 kW
 

Výkon NORMAL: 

 • 90°: 42 kW
 • 70°: 30 kW
 • 50°: 18 kW
Rozmery: 935 x 125 mm

Dodatočné parametre

Kategória: Tepelné výmenníky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 8.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: