Odstraňovanie rias

Nepríjemne klzké steny a zapáchajúca, zakalená voda v bazéne sú dôkazom o tom, že sa v ňom nachádzajú riasy. Aby nedošlo k ich množeniu, je potrebné čo najskôr použiť prípravky na odstraňovanie rias.

#SHOW_MORE#

Prečo sa v bazéne vyskytujú riasy

Riasy patria medzi mnohobunkové organizmy, ktoré sa dokážu veľmi rýchlo množiť, na čo využívajú anorganické zlúčeniny obsiahnuté vo vode. Riziko sa zvyšuje, ak je bazén umiestnený na slnečnom mieste, kde majú ideálne podmienky na svoj rast.

V rámci prevencie je dôležité mať dostatočne dlhý čas zapnutú bazénovú filtráciu. Predchádzať ich vzniku môžete aj pravidelnou kontrolou kvality vody a jej úpravou pomocou bazénovej chémie. Dôležité je tiež pravidelné kontrolovanie pH a jeho úprava na požadované hodnoty.

odstraňovanie rias

Ako na odstraňovanie rias z bazéna

Prvým krokom pri odstraňovaní rias je mechanické čistenie, najlepšie pomocou bazénového vysávača. Aby sa však problém nevrátil, je potrebné zaistiť dostatočnú cirkuláciu vody v celom objeme bazéna, a to aj na miestach, v ktorých sa pri jeho používaní pravidelne nevíri. Práve tieto oblasti sú miestami so zvýšeným rizikom výskytu rias. Posledným krokom je aplikácia prípravkov na odstraňovanie rias.

Šoková dávka chlóru na odstraňovanie rias

Ak už sa v bazéne riasy vyskytli, potrebné je použiť šokovú dávku chlóru, napríklad prípravok Marimex Super Chlor Šok. Skôr, ako ho aplikujete, skontrolujte pH vody a upravte ho na úroveň 6,8 až 7,2. Nezabudnite zapnúť filtráciu.

odstraňovanie rias

Účinnou prevenciou dosiahnete výsledky

Aby sa problém neopakoval, používajte prípravky na to určené. Najvhodnejšie je pravidelné dávkovanie v menších množstvách. V našej ponuke nájdete aj nepenivé prípravky, ktoré bude potrebné pridávať len raz za niekoľko dní.

Najpredávanejšie

Bez názvu
 
18,78 €
(15,65 € bez DPH)
aquacorrect algecid nepenivy koncentrat 1 l bazen centrum
Aquacorrect Algicid (proti riasam) nepenivý koncentrát 1 L
Prijímame predobjednávky (dodanie do 2 mesiacov)
150001
 
6,43 €
(5,36 € bez DPH)
2 položiek celkom
aquacorrect algecid nepenivy koncentrat 1 l bazen centrum
Aquacorrect Algicid (proti riasam) nepenivý koncentrát 1 L
Prijímame predobjednávky (dodanie do 2 mesiacov)
5,36 € bez DPH
6,43 €

 na zabránenie tvorby rias, balenie obsahuje 1L prípravku

150001
Bez názvu
15,65 € bez DPH
18,78 €

 na zabránenie tvorby rias, balenie obsahuje 5 L prípravku

150005