Tepelný výmenník Solar D-NWT 18 - 30 kW

ZADARMOZADARMO
elektricky tepelny vymennik nwt bazen centrum
685,20 € 571 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
16.7.2024

Tepelný výmenník Solar D-NWT 18 - 30 kW je trubicový solárny výmenník tepla z ocele AISI 316L, tento výmenník efektívne spolupracuje so systémami využívanými solárny ohrev, tepelné čerpadlá a kondenzačné plynové kotle, súčasťou dodávky sú nerezové objímky pre upevnenie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tepelný výmenník Solar D-NWT 18 - 30 kW

Tepelný výmenník Solar D-NWT 18 - 30 kW je trubicový solárny výmenník tepla  určený na ohrev bazénovej vody z ocele AISI 316L. Tento výmenník efektívne spolupracuje so systémami využívanými solárny ohrev, tepelné čerpadlá a kondenzačné plynové kotle. Súčasťou dodávky sú nerezové objímky pre upevnenie. 

Tepelný výmenník Solar D-NWT 18 - 30 kW

 

 

Tepelný výmenník Solar D-NWT 18 - 30 kW na celoročný ohrev

Bazénové rúrkové výmenníky sa napájajú na bazénovú filtráciu. Tepelné výmenníky fungujú na princípe odoberania tepla z vody, ktorá je zohriata iným zdrojom. Navrhnuté sú na zohrievanie vody na kúpanie tak, aby počas prevádzky prinášali čo najlepší výsledok. Odobraté teplo potom odovzdávajú chladnejšej vode z bazéna, ktorá taktiež prúdi cez výmenník. Výsledkom je teplejšia voda. 

Kedy je vhodné inštalovať tepelný výmenník

Tepelné výmenníky sa odporúčajú montovať do bazénového okruhu interiérových bazénov, menej vhodné sú k exteriérovým. Aby pracovali čo najefektívnejšie, vyžadujú zdroj tepla, napríklad, plynový kotol, ktorý má byť situovaný v čo najkratšej vzdialenosti. Cestou v potrubí potom nedochádza k stratám tepla po ceste a dostáva sa do nich voda s čo najvyššou teplotou. Ak plánujete výmenník tepla použiť na ohrev vonkajšieho bazéna, vhodné je, aby išlo len o menší bazén s menším objemom vody.

Technické údaje:

  • Max. tlak na strane ohrevu: 10 bar
  • Max. tlak na strane bazénu: 3 bar
  • Prietok (priemer): 2 m3/h
  • Zmena tlaku (prim): 0,1 bar
  • Prietok (sekunder): 10 m3/h
  • Zmena tlaku (sekunder): 0,18 bar
  • Výkon pri 50°: 30 kW
  • Výkon pri 40°: 20 kW
  • Rozmery: 680 x 125 mm

Dodatočné parametre

Kategória: Tepelné výmenníky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 5.7 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: