Polystyrénová tvárnica Porocell prelivový žľab EPS100 1,010 x 170 x 270mm

Novinka
Značka: Hirsch
43,44 € 36,20 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
23.4.2024

Prelivový žľab k bazénu z porocellových tvárnic. Polystyrénová tvárnica Porocell prelivový žľab EPS100 1,010 x 170 x 270mm má rozmer 1010 x 170 x 270 mm.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Polystyrénová tvárnica Porocell prelivový žľab EPS100 1,010 x 170 x 270mm

Stavba bazéna je zložitý proces, ktorý vám uľahčia Porocell tvárnice. Jeho realizáciu zvládnete vďaka nim aj svojpomocne. Polystyrénová tvárnica Porocell prelivový žľab EPS100 1,010 x 170 x 270mm je z extrudovaného polystyrénu a má malú hmotnosť. Napriek tomu má vynikajúcu pevnosť, nemusíte sa preto obávať, že tento materiál nedokáže odolávať neustálemu tlaku vody. Výhodou je aj to, že sa Porocell tvárnice dajú presne rezať nožom alebo pílkou a ukladať do požadovanej výšky a tvaru. Potrebný nebude ani šalung, dokonca ani tepelná izolácia. Polystyrénové tvárnice umožňujú jednoduché umiestnenie konštrukčných dielov, ako sú skimmer, protiprúd, trysky a podvodové reflektory.

Tvárnica Porocell prelivový žľab EPS100 1,010 x 170 x 270mm

Materiál, ktorý šetrí výdavky na ohrev vody v bazéne 

I keď až 80 % tepla z bazéna uniká cez povrch vody, pri jeho realizácii je potrebné myslieť na zateplenie stien. Aj tu vám polystyrénové bloky Porocell ušetria mnoho času a financií. Ich tepelnoizolačné schopnosti sú dostatočné na to, aby bazén nebolo viac nutné zatepliť. Voda počas noci nebude chladnúť, čo vám umožní predĺžiť kúpaciu sezónu na jar aj na jeseň.  Porocellu vám tak predĺži sezónu kúpania. Ešte viac si ju budete môcť predĺžiť, ak na ohrev vody využijete, napríklad, tepelné čerpadlo.

polystyrénové tvárnice Porocell

Polystyrénová tvárnica Porocell prelivový žľab EPS100 1,010 x 170 x 270mm

Na bazén počas roka vplývajú zmeny teplôt, ktoré spôsobujú dilatáciu a pnutie jeho stien. Systém Porocell má schopnosť tieto pnutia pohltiť. Nebudete sa preto musieť obávať poškodenia konštrukcie bazéna či bazénovej fólie. 

Polystyrénové tvárnice Porocell je potrebné osadiť na železobetónovú platňu. Potom nasleduje armovanie betónovou oceľou, vyplnenie mixerbetónom a nakoniec môžete upevniť geotextíliu. V prípade aplikácie prefabrikovaných vymeniteľných fólií, na kraje bazéna sa pripevnia profily, pomocou ktorých sa fólia ľahko uchytí, ťažké bazénové fólie sa aplikujú zváraním. 

Polystyrénové bloky Porocell si môžete vybrať v dvoch verziách: Bigblock a Ecoblock, k dispozícii sú ku nim tiež tvárnice Porocell EndBlock na ukončenie stien a prelivové žľaby. Bigblock tvárnica má objem 0,083 m3, na jej vyplnenie spotrebujete 83 l betónu. Ak sa rozhodnete pre Ecoblock tvárnice, tie majú objem 0,033 m3. Na vyplnenie jednej miniete 33 l betónu.

Technické údaje:

Rozmery: 1010 x 170 x 270 mm

 
 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Polystyrénové tvárnice Porocell
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

HIRSCH je medzinárodná spoločnosť s ústredím v Rakúsku a 27 výrobnými závodmi v Európe. Zaoberá sa používaním univerzálneho materiálu EPS (expandovateľný polystyrén). V jej sortimente môžeme nájsť produkty ako tvarované diely, izolačné materiály pre vnútorné i vonkajšie steny, strechy, bloky bazénov alebo tepelnoizolačný ľahký betón.