Polystyrénová tvárnica Porocell EcoBlock EPS30 1000 x 250 x 250mm

15,43 € 12,86 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.7.2024

Polystyrénové tvárnice Porocell vďaka tvaru umožňujú jednoduchú stavbu bazéna aj svojpomocne, šetria čas aj náklady na šalung a dodatočnú tepelnú izoláciu. Tvárnica Porocell EcoBlock EPS30 1000 x 250 x 250mm má objem 0,033 m3, na vyplnenie budete potrebovať 33 litrov betónu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Polystyrénová tvárnica Porocell EcoBlock EPS30 1000 x 250 x 250mm

Stavba bazéna sa dá zvládnuť aj svojpomocne, ak použijete tvárnice Porocell. Polystyrénová tvárnica  Porocell EcoBlock EPS30 1000 x 250 x 250mm z extrudovaného polystyrénu, ktorý má vysokú hustotu, vyniká pevnosťou, pričom váži len okolo 1 kg. V prípade potreby sa dá rezať nožom alebo pílou po 25 cm. Výhodou tohto typu tvárnic na stavbu bazéna je, že pri realizácii nie je potrebný šalung ani tepelná izolácia. Polystyrénové tvárnice sa dajú presne ukladať do požadovanej výšky a tvaru stien, čo vám dáva voľnosť pri voľbe formy aj rozmerov bazéna. Výrobca myslel aj na jednoduché osádzanie konštrukčných dielov bazéna, ako sú protiprúd, skimmer, trysky a podvodové reflektory.

Polystyrénová tvárnica Porocell EcoBlock EPS30 1000 x 250 x 250mm chráni pred chladnutím vody

Vedeli ste, že napriek tomu že 80 % tepla uniká z bazéna cez povrch vody, je pri jeho realizácii nutné tepelne odizolovať tiež steny? Aby ste nemuseli po vybudovaní stien myslieť na ich zateplenie, polystyrénové tvárnice Porocell majú schopnosť vodu v bazéne chrániť pred stratou teploty. Počas noci na začiatku sezóny sa preto rýchlejšie zohreje, na konci letného obdobia vám umožnia udržať vodu dlhšie teplú. To všetko bez dodatočnej tepelnej izolácie. Stavba bazéna z Porocellu vám tak umožní maximálne zužitkovať slnečné žiarenie na ohrev vody. Ak si chcete predĺžiť sezónu ešte viac, na ohrev vody môžete inštalovať tepelné čerpadlo.

polystyrénová tvárnica Porocell EcoBlock EPS30 1000 x 250 x 250mm

Polystyrénové bloky pohlcujú pnutia spôsobené výkyvmi teplôt

Zmeny vonkajšej teploty spôsobujú dilatáciu a pnutie obvodových stien bazéna. Systém Porocell vďaka jeho schopnosti tieto pnutia pohltiť, chráni konštrukciu bazéna aj bazénovú fóliu pred poškodením. 

Polystyrénové bloky Porocell sa osádzajú na železobetónovú platňu. Následne sa armujú betónovou oceľou a vyplnia mixerbetónom. Na základovej doske a po obvodových stenách je potrebné pripevniť geotextíliu, potom už môžete aplikovať fóliu. Možné je zvoliť ťažké bazénové fólie, ktoré sa aplikujú zváraním alebo prefabrikované vymeniteľné fólie. Tie sa pripevnia profily na uchytenie fólie na krajoch bazéna. 

Polystyrénové tvárnice Porocell si môžete vybrať v dvoch verziách: Bigblock a Ecoblock. Jedna Bigblock tvárnica má objem 0,083 m3, čo znamená, že na jej vyplnenie je potrebných 83 litrov betónu. Ecoblock tvárnica má objem 0,033 m3, na vyplnenie jednej tvárnice budete potrebovať 33 litrov betónu.

Technické údaje:

Objem: 0,033 m3

Rozmery: 1000 x 250 x 250 mm  

 

Dodatočné parametre

Kategória: Polystyrénové tvárnice Porocell
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

HIRSCH je medzinárodná spoločnosť s ústredím v Rakúsku a 27 výrobnými závodmi v Európe. Zaoberá sa používaním univerzálneho materiálu EPS (expandovateľný polystyrén). V jej sortimente môžeme nájsť produkty ako tvarované diely, izolačné materiály pre vnútorné i vonkajšie steny, strechy, bloky bazénov alebo tepelnoizolačný ľahký betón.