Polystyrénová tvárnica Porocell Eco EndBlock EPS30 160 x 88 x 45mm

1,15 € 0,96 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
23.4.2024

Polystyrénové tvárnice Porocell vďaka tvaru umožňujú jednoduchú stavbu bazéna aj svojpomocne, šetria čas aj náklady na šalung a dodatočnú tepelnú izoláciu. Ukončovací prvok tvárnica Porocell Eco EndBlock EPS30 160 x 88 x 45mm sa používa na ukončenie tvárnic v rohoch bazéna.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tvárnica Porocell Eco EndBlock EPS30 160 x 88 x 45mm

Stavba bazéna bude oveľa jednoduchšia a zvládnete ju aj svojpomocne, ak použijete tvárnice Porocell. Tvárnica Porocell Eco EndBlock EPS30 160 x 88 x 45mm je vyhotovená z extrudovaného polystyrénu s vysokou hustotou, ktorý vyniká pevnosťou. Napriek tomu ju budete môcť v prípade potreby rezať nožom alebo pílou po 25 cm. Výhodou tohto riešenia je, že pri realizácii bazéna nebude potrebný šalung ani dodatočná tepelná izolácia. Celý systém Porocell je zložený z tvárnic, ktoré sa dajú presne ukladať do požadovanej výšky a tvaru stien bazéna. Polystyrénové tvárnice sa ľahko opracovávajú, budete mať preto voľnosť pri výbere formy bazéna aj jeho rozmerov. Dokonalosť riešenia oceníte aj počas osádzania jednotlivých konštrukčných dielov bazéna, ako sú napr. protiprúd, skimmer, trysky a podvodové reflektory. Ich inštalácia bude jednoduchá.

Tvárnica Porocell Eco EndBlock EPS30 160 x 88 x 45mm

Tvárnica Porocell Eco EndBlock EPS30 160 x 88 x 45mm chráni pred chladnutím vody

Aj keď až 80 % tepla uniká z bazéna cez povrch vody, pri jeho realizácii je nutné tepelne odizolovať aj steny. Polystyrénové bloky Porocell už nie je potrebné zaizolovať. Vodu v bazéne ochránia pred stratou teploty počas noci, na začiatku sezóny sa preto rýchlejšie zohreje. Ich izolačnú schopnosť oceníte aj na konci letného obdobia - pomôžu vám udržať vodu dlhšie teplú. Stavba bazéna z Porocellu je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú zužitkovať slnečné žiarenie na zohriatie vody v bazéne na maximum. Ak sa rozhodnete inštalovať tiež ohrev vody pomocou tepelného čerpadla budete si môcť váš bazén postavený tvárnicami Porocell užívať výrazne dlhšie. 

Polystyrénové tvárnice pohlcujú pnutia spôsobené výkyvmi teplôt

Obvodové steny bazéna sú vystavené vplyvom výkyvov teplôt aj mrazu. Zmeny teploty spôsobujú dilatáciu a pnutie. Systém Porocell má schopnosť všetky pnutia pohltiť, čím chráni bazénovú fóliu aj samotnú konštrukciu bazéna pred poškodením. 

Polystyrénové tvárnice Porocell sa osádzajú na železobetónovú platňu a po armovaní betónovou oceľou je ich už len potrebné vyplniť mixerbetónom. Na základovej doske a po obvodových stenách sa potom pripevní geotextília. Ďalej môžete aplikovať aplikovať ťažké bazénové fólie zváraním alebo prefabrikované vymeniteľné fólie, ktoré sa pripevnia profily na uchytenie fólie na krajoch bazéna. 

Polystyrénové bloky Porocell sú k dispozícii v dvoch verziách: Bigblock a Ecoblock. Jedna Bigblock tvárnica má objem 0,083 m3 a na jej vyplnenie je potrebných 83 litrov betónu. Ecoblock tvárnica má 0,033 m3 a na vyplnenie jednej tejto tvárnice je potrebných 33 litrov betónu.

Tvárnica Porocell Eco EndBlock EPS30 160 x 88 x 45mm je ukončovacia tvárnica, ktorá sa používa na ukončenie tvárnic v rohoch bazéna. Jej úlohou je zabrániť vytekaniu betónu von zo steny. Jedna koncovka sa nasunie do koncovej časti zospodu, druhá (väčšia s kruhovým zámkom) sa nasunie zhora. Rozmery 160 x 88 x 45 mm. 

Dodatočné parametre

Kategória: Polystyrénové tvárnice Porocell
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.01 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

HIRSCH je medzinárodná spoločnosť s ústredím v Rakúsku a 27 výrobnými závodmi v Európe. Zaoberá sa používaním univerzálneho materiálu EPS (expandovateľný polystyrén). V jej sortimente môžeme nájsť produkty ako tvarované diely, izolačné materiály pre vnútorné i vonkajšie steny, strechy, bloky bazénov alebo tepelnoizolačný ľahký betón.