Tvárnica Porocell Big EndBlock EPS30 160 x 97 x 31,5mm

Neohodnotené
Značka: Hirsch
1,22 € 1,02 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
12.12.2023

Tvárnice Porocell vďaka tvaru umožňujú jednoduchú stavbu bazéna aj svojpomocne, nie je potrebný šalung a dodatočná tepelná izolácia

Ukončovací prvok

Detailné informácie

Podrobný popis

Tvárnice Porocell vďaka tvaru umožňujú jednoduchú stavbu bazéna aj svojpomocne, nie je potrebný šalung a dodatočná tepelná izolácia. Systém sa skladá z tvárnic z extrudovaného polystyrénu vysokej hustoty, ktoré je možné rezať nožom alebo pílou po 25 cm. Každý konštrukčný diel bazéna, ako napr. skimmer, trysky, podvodové reflektory či protiprúd je možné osadiť jednoducho a presne. Ľahké opracovanie materiálu dáva veľkú voľnosť pri výbere formy bazéna a veľkú prispôsobivosť zvoleným rozmerom. 

Tvárnice sa osadzujú na železobetónovú platňu a po armovaní betónovou oceľou sa vyplnia mixerbetónom. Na základovej doske a po obvodových stenách sa pripevní geotextília. V prípade aplikácie prefabrikovaných vymeniteľných fólií, na kraje bazéna sa pripevnia profily, pomocou ktorých sa fólia ľahko uchytí; alebo sa aplikujú ťažké bazénové fólie zváraním. 

Teplo z bazéna z 80% uniká cez povrch vody. Napriek tomu sa veľmi odporúča tepelne odizolovať aj steny bazéna. Použitím tvárnic Porocell sa voda v bazéne zohrieva rýchlejšie, a tak sa sezóna kúpania môže začať skôr, a zároveň môže dlhšie trvať. Bazény postavené z Porocellu zužitkujú slnečné žiarenie na zohriatie vody v bazéne. Využitím tepla z tepelného čerpadla môžete si užívať výhody bazéna výrazne dlhšie, ako v ostatných typoch bazénov. 

Na obvodové steny bazéna vplývaj aj výkyvy teplôt a mráz. Tie môžu spôsobiť dilatáciu a pnutie, ktoré môže poškodiť bazénovú fóliu, prípadne aj samotnú konštrukciu. Systém Porocell odoláva týmto vplyvom a pohlcuje všetky pnutia. 

Porocellové tvárnice sú k dispozícii vo verziách Bigblock alebo Ecoblock. Objem jedného Bigblock tvárnice je 0,083 m3 a na jej vyplnenie je potrebných 83 litrov betónu. Objem Ecoblocku je 0,033 m3 a na vyplnenie jednej tejto tvárnice je potrebných 33 litrov betónu.

Porocelová BigBlock ukončovacia tvárnica  s rozmermi 160 x 97 x 31,5 mm. Koncovky sa používajú na ukončenie tvárnic v rohoch bazéna, kde by inak vytekal betón von zo steny. Jedna koncovka sa nasunie do koncovej časti zospodu, druhá (väčšia s kruhovým zámkom) sa nasunie zhora.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Porocell tvárnice
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.03 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

HIRSCH je medzinárodná spoločnosť s ústredím v Rakúsku a 27 výrobnými závodmi v Európe. Zaoberá sa používaním univerzálneho materiálu EPS (expandovateľný polystyrén). V jej sortimente môžeme nájsť produkty ako tvarované diely, izolačné materiály pre vnútorné i vonkajšie steny, strechy, bloky bazénov alebo tepelnoizolačný ľahký betón.