Tepelný výmenník D-KWT-Ti Plastic / Titan 85 kW

ZADARMOZADARMO
elektricky tepelny vymennik d kwt bazen centrum
898,80 € 749 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
16.7.2024

Tepelný výmenník D-KWT-Ti Plastic / Titan 85 kW má teleso montované do krytu PP s rebrovou špirálou z titanu s vysokou odolnosťou proti korózii pre plavecké bazény, je vhodný aj pre bazény so slanou vodou, má spoj s otočnou maticou a možnosť lepenia D 50 mm, objímky PP pre upevnenie sú súčasťou dodávky. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Tepelný výmenník D-KWT-Ti Plastic / Titan 85 kW

 

Tepelný výmenník D-KWT-Ti Plastic / Titan 85 kW využijete na ohrev bazénovej vody aj ohrev v iných nízkotlakových okruhoch. Je vhodnou voľbou tiež k vodným kúpeľom a vírivým vaniam. Inštalácia je možná aj v okruhoch s vodnými zásobníkmi, solárnymi kolektormi, tepelnými čerpadlami, na vykurovanie chodníkov, podlahové vykurovanie a podobne.

Výmenník tepla má teleso montované do krytu z polypropylénu. Rebrová špirála je vyrobená z titánu, ktorý dokáže aj v slanej vode odolávať korózii. Vybrať si ho preto môžete pre bazény so sladkou aj so slanou vodou. Zariadenie má spoj s otočnou maticou a možnosť lepenia D 50 mm. Súčasťou dodávky sú objímky PP na upevnenie. 

Tepelný výmenník D-KWT-Ti Plastic / Titan 85 kW

 Tepelný výmenník D-KWT-Ti Plastic / Titan 85 kW na celoročný ohrev

Bazénové tepelné výmenníky sú skonštruované tak, aby pri ohreve bazéna prinášali čo najvyššiu účinnosť. Montujú sa na bazénovú filtráciu. Tepelné výmenníky pracujú s teplom z vody, ktorá je do nich privádzaná po zohriatí iným zdrojom (plynový kotol, tepelné čerpadlo). Vo vnútri zariadenia sa teplo z teplejšej odovzdáva chladnejšej vode, ktorá je do neho vovádzaná z bazéna. Po ohriatí sa vracia naspäť, čím postupne zvyšuje teplotu v celom objeme bazéna.

Kedy je vhodné použitie tepelného výmenníka

Tepelný výmenník D-KWT-Ti Plastic / Titan 85 kW sa odporúča k interiérovým bazénom. Aby ste dosiahli požadovaný efekt, zdroj ohrevu vody, ktorá prúdi do zariadenia, by mal byť čo najbližšie pri výmenníku. Vďaka tomu nebude dochádzať k zbytočným stratám tepla a do výmenníka bude privádzaná voda s čo najvyššou teplotou. Keďže je rúrkový výmenník tepla menej náročný na čistotu vody, dá sa inštalovať tiež vonkajším bazénom s menším objemom.

Technické údaje: 

Max. tlak na strane ohrevu: 6 bar
Max. tlak na strane bazénu: 2,5 bar
Max. teplota: 90°
Prietok (priemer): 3 m3/h
Zmena tlaku (prim): 0,35 bar
Prietok (sekunder): 12 m3/h
Zmena tlaku (sekunder): 0,22 bar
Výkon pri 90°: 91 kW
Výkon pri 80°: 78 kW
Výkon pri 70°: 65 kW
Výkon pri 60°: 52 kW
Výkon pri 50°: 39 kW

Dodatočné parametre

Kategória: Tepelné výmenníky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 11.9 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: