Polystyrénová tvárnica Porocell Big EndBlock EPS30 160 x 97 x 31,5mm

1,15 € 0,96 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
23.7.2024

Polystyrénové tvárnice Porocell vďaka tvaru umožňujú jednoduchú stavbu bazéna aj svojpomocne, šetria čas aj náklady na šalung a dodatočnú tepelnú izoláciu. Ukončovací prvok polystyrénová tvárnica Porocell Big EndBlock EPS30 160 x 97 x 31,5mm sa používa na ukončenie tvárnic v rohoch bazéna.

Detailné informácie

Podrobný popis

Polystyrénová tvárnica Porocell Big EndBlock EPS30 160 x 97 x 31,5mm

Chceli by ste si svojpomocne postaviť bazén? Jednoduchú stavbu bazéna vám umožnia tvárnice Porocell. Nebude potrebný šalung ani dodatočná tepelná izolácia. Polystyrénová tvárnica Porocell Big EndBlock EPS30 160 x 97 x 31,5mm je z extrudovaného polystyrénu, ktorý má vysokú hustotu a pevnosť. Dá sa rezať nožom alebo pílou po 25 cm. Celý systém je zložený z tvárnic, ktoré sa dajú jednoducho a presne ukladať do požadovanej výšky stien bazéna. Polystyrénové tvárnice sa ľahko opracovávajú, čo vám dá veľkú voľnosť pri výbere formy bazéna, ľahko sa  prispôsobia aj zvoleným rozmerom. Problémov sa nemusíte obávať ani pri osádzaní jednotlivých konštrukčných dielov bazéna, ako sú napr. skimmer, trysky, podvodové reflektory a protiprúd

Polystyrénová tvárnica Porocell Big EndBlock EPS30 160 x 97 x 31,5mm

Polystyrénová tvárnica Porocell Big EndBlock EPS30 160 x 97 x 31,5mm na dlhšiu kúpaciu sezónu

Až 80 % tepla uniká z bazéna cez povrch vody. Napriek tomu je potrebné tepelne odizolovať aj jeho steny. Polystyrénové bloky Porocell oceníte aj v tomto ohľade. Voda v bazéne sa bude vďaka nim zohrievať rýchlejšie a vaša sezóna kúpania sa bude môcť začať oveľa skôr. Izolačná schopnosť tvárnic pomôže tiež udržiavať teplotu vody na konci sezóny a predĺži ju. Stavba bazéna z Porocellu je preto ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú šetriť čas pri jeho realizácii a zužitkovať slnečné žiarenie na zohriatie vody v bazéne na maximum. Spolu s ohrevom vody pomocou tepelného čerpadla si môžete užívať výhody bazéna výrazne dlhšie, ako v ostatných typoch bazénov. 

Polystyrénové tvárnice Porocell pohlcujú pnutia spôsobené výkyvmi teplôt

Na obvodové steny bazéna vplývajú zmeny teplôt aj mráz. Môže pritom dochádzať dilatácii a pnutiu, čo môže mať za následok poškodenie bazénovej fólie aj samotnej konštrukcie bazéna. Systém Porocell má schopnosť odolávať týmto vplyvom, všetky pnutia dokáže pohltiť. 

Polystyrénové tvárnice Porocell sa osádzajú na železobetónovú platňu. Následne sa po armovaní betónovou oceľou vyplnia mixerbetónom. Na základovej doske a po obvodových stenách je potom potrebné pripevniť geotextíliu. Pri aplikácii prefabrikovaných vymeniteľných fólií sa na okraje bazéna pripevnia profily na uchytenie fólie. Možné je tiež aplikovať ťažké bazénové fólie zváraním. 

Polystyrénové bloky Porocell sú v našej ponuke vo verziách Bigblock alebo Ecoblock. Objem jednej Bigblock tvárnice je 0,083 m3 a na jej vyplnenie je potrebných 83 litrov betónu. Objem Ecoblocku je 0,033 m3 a na vyplnenie jednej tejto tvárnice je potrebných 33 litrov betónu.

Polystyrénová tvárnica Porocell Big EndBlock EPS30 160 x 97 x 31,5mm je ukončovacia tvárnica na ukončenie tvárnic v rohoch bazéna, aby betón nevytekal von zo steny. Rozmery sú 160 x 97 x 31,5 mm. Jedna koncovka sa nasunie do koncovej časti zospodu, druhá (väčšia s kruhovým zámkom) sa nasunie zhora. Na vytvorenie oblého tvaru bazéna si môžete vybrať oblúkové prvky Porocell.

Dodatočné parametre

Kategória: Polystyrénové tvárnice Porocell
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.03 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

HIRSCH je medzinárodná spoločnosť s ústredím v Rakúsku a 27 výrobnými závodmi v Európe. Zaoberá sa používaním univerzálneho materiálu EPS (expandovateľný polystyrén). V jej sortimente môžeme nájsť produkty ako tvarované diely, izolačné materiály pre vnútorné i vonkajšie steny, strechy, bloky bazénov alebo tepelnoizolačný ľahký betón.