Doskový tepelný výmenník - Titanium G-PWT-Ti 70 - 55 °C / 74 kW

ZADARMOZADARMO
69245 1 doskovy tepelny vymennik titanium g pwt ti 70 55 c 74 kw
2 218,80 € 1 849 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
16.7.2024

Doskový tepelný výmenník - Titanium G-PWT-Ti 70 - 55 °C / 74 kW umožňuje priame ohrievanie bazéna, vo výmenníku prúdia proti sebe dva okruhy vody, teplejšia ohrieva studenšiu.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Doskový tepelný výmenník - Titanium G-PWT-Ti 70 - 55 °C / 74 kW 

Doskový tepelný výmenník - Titanium G-PWT-Ti 70 - 55 °C / 74 kW slúži na priamy ohrev vody v bazéne. Vo výmenníku dochádza k protismernému prúdeniu dvoch okruhov vody, pričom majú rozdielnu teplotu a teplejšia odovzdáva teplo studenšej. Do primárneho okruhu výmenníka je vovádzaná teplá voda ohrievaná iným zdrojom. Podľa typu výmenníka ním môže byť solárny ohrev, tepelné čerpadlo alebo kotol. V sekundárnom okruhu prúdi voda z bazénu, ktorá sa má ohrievať. Doskové výmenníky sú riešením, ktoré prinesie vysokú účinnosť. Môžete ich inštalovať na výmenu tepla v nízkoteplotných vykurovacích systémoch. Medzi nich patria rôzne inovatívne vykurovacie systémy, tepelné čerpadlá, solárne a geotermálne systémy. Konštrukcia doskových výmenníkov z nich robí vhodné riešenie na ohrievanie vody v malých aj veľkých bazénoch. Skrutkované doskové výmenníky tepla dosahujú vysokú účinnosť, pričom dochádza len k minimálnym stratám tlaku. K dispozícii sú v prevedení z nerezovej ocele AISI 316 alebo titánu.

 


 

Doskový tepelný výmenník - Titanium G-PWT-Ti 70 - 55 °C / 74 kW

Doskový tepelný výmenník - Titanium G-PWT-Ti 70 - 55 °C / 74 kW s vysokou účinnosťou

Doskový výmenník na ohrev vody v bazéne naplní nároky každého, kto žiada vysokú účinnosť. Výsledná teplota vody, ktorá prúdi do bazéna, je ohriata na teplotu, ktorá sa približuje teplote vody, ktorou bola ohrievaná. Môžete ho inštalovať k solárnemu ohrevu alebo tepelnému čerpadlu alebo inému zdroju tepla. Vhodný bude dokonca aj v situáciách, kedy zdroj tepla dosahuje nižšiu teplotu. Je to preto, že aj keď je v doskových výmenníkoch nižší prietok vody (v porovnaní s rúrkovými), majú  tiež menší priemer hrdla. Preto sa v nich voda zohrieva na vyššiu teplotu, ako by tomu bolo pri vyššom prietoku. Dosahovaná teplota vody je preto rovnaká ako keby ste mali vyšší prietok a voda by bola ohriata na nižšiu teplotu.

Kedy je vhodné používať tepelný výmenník                                     

Tepelné výmenníky sú odporúčané najmä pre interiérové bazény, k exteriérovým sú menej vhodné. Je to preto, že na zabezpečenie ich optimálnej činnosti, potrebujete priviesť vodu z iného zdroja tepla, napríklad plynového kotla. Ten by mal byť umiestnený čo najbližšie pri výmenníku, aby cestou nedochádzalo k tepelným stratám a bola do neho vovádzaná čo najteplejšia voda.


Technické údaje:

 • Teplota vody v bazéne: 20°C
 • Inštalácia – Bypass: Bypass
 • Počet dosiek: 17
 • Plocha: 0,62 cm2
 • Materiál dosiek: AISI316/Titan
 • Max. teplota: 90°C
 • Max. tlak 1000kPa: 10 bar
 • Netto hmotnosť (AISI 613): 28 kg
 • Netto hmotnosť (titán): 26 kg
 • Vnútorný rozmer: 49,5 mm
 • Materiál puzdra RAL3001: S235JR
 • Lepené tesnenie: max. 150°C

Dodatočné parametre

Kategória: Tepelné výmenníky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 7 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: