Doskový tepelný výmenník - AISI316 G-PWT-VA 120 - 55 °C / 120 kW

ZADARMOZADARMO
69236 1 doskovy tepelny vymennik aisi316 g pwt va 120 55 c 120 kw
1 615,20 € 1 346 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
16.7.2024

Doskový tepelný výmenník - AISI316 G-PWT-VA 100 - 55 °C/100 kW umožňuje priamy ohrev bazéna. Vo výmenníku prúdia proti sebe dva okruhy vody, teplejšia ohrieva vodu z bazéna a zvyšuje jej teplotu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Doskový tepelný výmenník - AISI316 G-PWT-VA 120 - 55 °C / 120 kW

Doskový tepelný výmenník - AISI316 G-PWT-VA 100 - 55 °C/100 kW umožňuje priamy ohrev vody v bazéne. V zariadení prúdia proti sebe dva okruhy vody s rozdielnou teplotou. Primárny okruh výmenníka slúži na prúdenie teplej vody z kotla, solárneho ohrevu alebo tepelného čerpadla v závislosti od typu výmenníka. V sekundárnom okruhu výmenníka sa nachádza voda z bazénu, ktorá sa má ohriať. Doskové výmenníky sú vďaka vysokej účinnosti pri výmene tepla určené najmä pre nízkoteplotné vykurovacie systémy. Do tejto skupiny patria solárne a geotermálne systémy, tepelné čerpadlá a iné inovatívne vykurovacie systémy. Vďaka svojej konštrukcii sú vhodné na ohrievanie vody v malých aj veľkých bazénoch. Skrutkované doskové výmenníky tepla pracujú s vysokou účinnosťou a malými stratami tlaku. Vybrať si ich môžete vyrobené z nerezovej ocele AISI 316 alebo titánu. 

 Doskový tepelný výmenník - AISI316 G-PWT-VA 120 - 55 °C / 120 kW
 

Doskový tepelný výmenník - AISI316 G-PWT-VA 120 - 55 °C / 120 kW s vysokou účinnosťou

Doskový výmenník na ohrev vody je ideálny pre každého, kto potrebuje dosiahnuť vysokú účinnosť. Vďaka nej sa výsledná teplota vody, ktorá sa vracia po ohriatí do bazéna, viac približuje teplote vody, ktorou bola ohrievaná. Veľmi dobre pracuje napríklad s tepelným čerpadlom alebo solárnym ohrevom. Zvoliť si ho môžete aj pri zdroji s nižšiou teplotou. Prietok vody v doskových výmenníkoch je v porovnaní s rúrkovými menší. Majú tiež užší priemer hrdla. Voda je v nich ale ohrievaná na vyššiu teplotu. Dosahovaný účinok je v podstate rovnaký, aký by ste dosiahli pri vyššom prietoku, pričom by bola voda zohrievaná na nižšiu teplotu.

Kde môžete použiť tepelný výmenník

Tepelné výmenníky sú vhodnejším riešením pre interiérové bazény. Na svoje optimálne fungovanie potrebujú zdroj tepla, ktorým môže byť plynový kotol alebo iný zdroj ohrevu. Ten by mal byť umiestnený čo najbližšie k výmenníku, čím dosiahnete, že sa do neho bude dostávať voda s vyššou teplotou. 

Dodatočné parametre

Kategória: Tepelné výmenníky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 6.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: